Detaylı Arama
0 232 335 01 00
 Üye Girişi
 Üye Ol
 Ücretsiz İlan Ver
 Sepetim
Ana SayfaBitki BeslemeToprak İyileştiriciler

Evsera Ph düzenleyici 1000 CC

Favorilerime Ekle
Fiyatı
149,90 TL
İlan No
5631
İlan Tarihi
16 Aralık 2016
Kimden
Sahibinden
İlan Sahibi:
evsera
Cep Telefonu
0 (533) 3429207
Sabit Telefon
-
Üyelik Tarihi
:
2 Ağustos 2016
İlan Açıklaması
Haritada Göster
Evsera Ph düzenleyici :
KAMPANYA FİYATI 89,99
Suda çözünür metal tuzları toprağın ve suyun pH' ının yüksek olması durumunda metal oksit - metal karbonat gibi suda çözünmeyen ve dolayısıyla bitkiler tarafından kullanılmayan metal tuzlarına dönüşür.
Evsera Ph düzenleyici; kompleksleştirme özelliği ile iyi bir katyon tutma kapasitesine sahiptir. Metaller ve alkali toprak metallerinin oksit disroksit ve karbonat gibi bileşikleri ile her koşulda kompleks yapı oluşturup, kendine bağlayarak, suda çözünür metal tuzları kompleksini oluşturur. Bitkinin kolaylıkla alabileceği bu kompleks yapı kararlıdır.
Sulama suyu yapısında bulunarak geçici ve kalıcı sertliğe neden olan kalsiyum karbonat, magnezyum karbonat ve bikarbonat tuzları borularda kireçlenme dediğimiz yapıyı oluşturur. Bu nedenle sulama borularında zaman zaman tıkanmalar oluşur. Bu tıkanmaları önlemek için Chelat Upkullanılır. Chelat Up, tam asit yapıda olmayıp uygun bir pH değerine sahiptir. Bu özelliği ile sulama suyu ve topraklarınız için ideal bir pH regülatörüdür.
Evsera Ph düzenleyici  özel formülü sayesinde ilaç ve gübrelerinizin daha kolay bitkilerinize taşınmasını sağlar. Bu özelliği ile şelatlayıcı olarak da kullanabilirsiniz.
Nitrik asit ve fosforik asi gibi toprakta tuzluluğa sebep olabilecek mineral asitler içermemektedir.
Tuzluluk Giderici Evsera Ph düzenleyici  Sert Sularıda Yumuşatıcı

İdeal ilaçlama suyu PH sı 5,5 – 6,5  arasında olmalıdır. Suyumuzun PH sı 7 den ne kadar yukarıda olursa ilacınızın etkisi o kadar kısa sürede kaybolur. Bu ise hem kullanılan ilaç miktarının artırılması hem de ilaçlama süresinin kısaltılması anlamına gelir. Dolayısı ile maliyet artışıdır. Sunduğumuz bu sülosyon ile sorunlar çözülür ve tarımsal üretimden daha iyi netice alınır. Bunu yaparken yüksek iyon değişim kapasitesi ile sodyum iyonlarını bağlayarak tuzlanmanın olumsuz etkisi azaltılır.

Evsera Ph düzenleyici  topraktan uygulandığı takdirde toprak tansiyonunu (PH) düşürerek bitkilerde rahatlamayı sağlar ve tuzlu topraklarda tuzun etkisini azaltır.
Evsera Ph düzenleyici  damlamadan verildiği takdirde damlama borularının açılmasını sağla
 Toprak ıslahı ve toprak pH düzenini  ayarlayan etkin bir üründür.
- Kireci kırar.
- Toprağın tuzluluğunu önler ve azaltır.
- Toprağın besin elementidir.
- Toprağın tansiyonunu ve sıcaklığını ayarlar.
- Bitki ve toprağın kükürt eksiğini giderir.
- Yüksek pH’dan dolayı toprağın alamadığı makro ve mikro elementlerin alımını kolaylaştırır. 
- Kükürt vitamin H ve B1’in yapı taşıdır.

BİTKİLERE FAYDALARI

- Bitkilerin, hastalıklara karşı direncini arttırır.
- Protein sentezlerini yükseltir.
- Toprak pH’ının düşmesi ile birlikte verimi arttırır.
- Sıvı kükürt’ün toprakta çalışması için gerekli olan Rihizobium bakterilerinin popülasyonunu arttırır.
- Kükürt noksanlığında, kloraplast ve klorofil sentezi azalır.
- Sistein ve metionin aminoasitlerinin bileşenidir.Stoma açıkları ve fotosentezi yükseltir.
- Bağcılıkta küf ve küllenmeye karşı etkili bir üründür.

Evsera  pH DÜZENLEYİCİ,SERT SULARDA YUMUŞATICI VE TUZ GİDERİCİ

Gübre ve ilaçlar genelde kuyu suları ile hazırlanır. Kuyu suları ise genelde yüksek pH’lı ve sert karakterlidir. Bu tür sularla hazırlanan ilaçların bozulma süresi hızlanır ve etki süresi ise kısalır. Bu durumu ortadan kaldırmak için suların pH’sının ayarlanması, sertliğinin giderilmesi gereklidir.
Evsera pH düzenleyici bu sorunları çözer ve tarımsal üretimden daha iyi netice alınmasını sağlar. Evsera pH düzenleyici  ilaçların etki süresini uzatırken, bitki şuruplarının veya gübrelerin daha kolay alınmasına katkı sağlayarak verimi artırır.
Evsera pH düzenleyici ın bitki gelişimine etkisi nedir?
 
Besin çözeltisinin pH değeri arttıkça yada azaldıkça bir takım elementlerin de bitki tarafından alımı kolaylaşır.
Toprakların veya suyun pH'ı yükseldikçe iz elementlerin alımının azalır.
Sert suların yapısındaki Ca ve Mg gibi bileşiklerin bitki tarafından kulllanılır hale dönüşür.
Damla sulama sisteminin tıkanıklığını gidererek sistemin ömrünü uzatır.
Zararlı BAKTERİ VE YOSUN gelişimimi Engellemektedir.
 
 Ayrıca Evsera pH düzenleyici  şu sorunları ortadan kaldırmaya yardımcı olur:

İlaç çözeltisi hazırlamada suyu yumuşatır.
Çözülmeyi arttırır.
Suyun sertliğini giderir.
Alkali suların pH’sını ayarlar.
İlaçların daha uzun süre etki etmesini sağlar.
Damlama borularının tıkanmasını önler, tıkanmış boruların açılmasını sağlar.
Dengem’in fazla kullan›lmas›n›n hiçbir zarar› yoktur.

KULLANIMI
Yapraktan uygulama 100 litre suya 25-50 cc
Topraktan uygulama dönüme 1-3 litredirKullanımı:
Ph Ölçeriniz varsa Suyun PH sı 5,7-6,5 Arasında ayarlanır.
Ph Ölçeriniz yoksa ORTALAMA OLARAK
Musluk suyunda 1 Litreye 3,5 damla
Kuyu suyunda 1 Litreye 4 damla
Yağur suyunda 1 Litreye 2,5 damla
2 Damlası 1 Litre suyun Ph sını 1 Birim düşürürken; Bitkiyi Besler.
 Yarım Litredir.Yaklaşık 5000 damladır.
Özelliği: Bitki, Sebze, Meyve, Çiçek Gelişiminde ve Zirai Mücadelede Kullanılan Suyun Ph Değerini Uygun Hale Getirmek İçin Kullanılır. Suyun Kireçli Olduğu Bölgelerde Ph Değeri 7'nin Üzerine Çıkarak Bazik Özellik Gösterir Ve Kullanılan Bitki Besinlerinin Ve Tarım İlaçlarının Etkisini Azaltır, Kalıcılık Süresini Kısaltır Hatta Bazı Durumlarda Kimyasal Özelliklerini Bozabilir. Bu Tip Durumları Önlemek Amacıyla Evsera PH Düzenleyici İhtiyacınızı Karşılayacaktır.
Hidroponik Sistemde Suyun PH sının yüksek olması bitki gelişimini engellerken; Çiçek ve Meyve Oluşumunda a Olumsuz etkisi vardır.
TOPRAKLI ve TOPRAKSIZ TARIMDA PH AYARLAMA
Topraksız tarımda pH son derece önem taşımaktadır. Topraksız tarım için en önemli koşullardan birisi de, bitkinin yetişeceği ortamın pH değerinin yani asitlik derecesinin uygun değerler arasında olmasıdır. Her bitkinin en iyi yetişebileceği bir pH değeri mevcuttur ve en iyi verimi bu pH aralığında verir. 7 pH değeri nötrdür. 7 nin altındaki değerleri gösteren sıvı ortam asidik, 7 nin üzerindeki değerler ise baziktir. Bitkiler çoğunlukla 5,8- 6.5 arası hafif asit ortamda daha iyi gelişirler.
Topraksız tarım için söz konusu olan besin çözeltisinin pH değeri sıklıkla kontrol edilmeli ve yetiştirilen bitkiye göre pH değişimlerine müdahale edilmelidir.
Eğer besin eriyiği, yani besin çözeltilerinin pH değeri eğer yüksek ise pH ı düşürmek için ortama asitik sıvı, su yada besin çözeltisi eklenmeli, eğer düşük pH ta ise, ph ı yükseltmek için ortama bazik karakterli sıvı takviyesi yapılarak besin çözeltisi bitkinin istediği pH değerine getirilmelidir.

Örneğin; Eğer ph ı düşürmek istiyorsanız ortama limon (sitrik asit içerir) takviyesi yapabilirsiniz. Bunun yerine limon tuzu takviyesi de yapılabilir.
Eğer pH ı arttırmak istiyorsak çözelti içerisinde CaCO3 yani kireç çözerek pH ı arttırabiliriz.
Topraksız tarımda besin maddeleri belli bir pH derecesi içerisindeki besin çözeltisinden temin edilir. Bu çözeltinin pH derecesine göre bitkinin belli başlı bazı elementleri emme yetisi de artar yada azalır. İşte tam bu noktada pH ın derecesi çok önemlidir.

Uygun pH derecesi bitkiden bitkiye farklılık gösterir. Fakat bir çok bitki hafif asitik ortam olan ph 5,9 ile 6,6 dereceleri arasında en iyi yetişme ortamına kavuşurken, pH 5 ile 7,5 arasında ise canlı kalabilir.
Ph 7,3-8,0 arasında çözeltinin içerisindeki demirin neredeyse yarısı çökelir, dolayısıyla bitkiler demiri kullanamaz. Bitkilerin bu çözeltideki besinleri tam olarak kullanabilmesi için çözeltideki bu makro ve mikro elementlerin sıvı içerisinde homojen olarak çözünmesi gerekmektedir. Eğer çözünmez ise bu durumda elementler ve besin maddeleri bitkiye geçemeyeceği için bitki yaşamını sürdüremez.
Topraksız tarımda besin çözeltisinin pH derecesinin ne kadar önemli olduğunu, bitkiler için hayati derecede önem taşıdığını daha önceki yazılarımızda sizlere aktarmıştık. Bu yazıda ise size pH ayarlama teknikleri hakkında bilgi aktaracağız.
Hobi olarak topraksız tarımla uğraşanların ph ayarlaması için başvuracağı birkaç yöntem mevcut.
En gözde olan yöntem ise  Evsera pH Düzenleyici si, Limon suyu veya fosforik asit kullanmak. Genellikle ph derecesi bizim kontrolümüz dışında yükseldiği için bu yüksek pH derecesini düşürmek için Evsera pH Düzenleyici si  kullanılabilir.

Nadir de olsa ph derecesi düşer ise bu seferde pH derecesini yükseltecek potasyum hidroksit e ihtiyaç vardır. Potasyum hidroksit bazik yapısı sayesinde çözeltinin ph derecesini yükseltir.

Bu her iki kimyasal bileşim de sınırlar içinde kullanıldığı taktirde güvenlidir. Fakat ne şartla olursa olsun gözlerler, deri ile temas ettirilmemeli, solunmamalı ve ayrıca içilmemelidir.

Piyasada hazır olarak satılan ph düşürücü yada arttırıcı maddeler genellikle seyreltilmiş bu asitik yada alkali çözeltilerden oluşmaktadır. Bunlar çözeltinin derecesini sınırlı bir şekilde düşürmekte yada yükseltmektedir. Fakat eğer saf olarak yukarıda saydığımız bileşikleri direkt olarak kullanırsanız o zaman önemli ph düşüş veya yükselişleri yaşayabilirsiniz.
Evsera pH Düzenleyici si dışında diğer bazı kimyasallar da ph ayarlama için kullanılabilir. Nitrik asit ve sülfürik asit pH ı düşürmek için kullanılabilir fakat bu 2 kimyasal da fosforik asitten çok daha kuvvetli ve insan sağlığı için tehlikelidir.

Ayrıca bitki bazlı olan sitrik asit de özellikle organik topraksız tarım için ph düşürücü olarak kullanılabilir. Örneğin Turunçgiller içerisinde bol miktarda sitrik asit bulunur. Eğer besin çözeltisine limon sıkarsanız ph ın düştüğüne şahit olacaksınız.
Besin çözeltisini hazırlarken öncelikle besin maddelerini suya eklemeliyiz, ardından ise pH ölçümünü gerçekleştirmeliyiz. Ölçtüğümüz pH derecesine göre ph düşürücü yada yükseltici kimyasalları çok az miktarda ekleyerek ph ı ayarlamalıyız. Besin çözeltisinin pH ı asitik olduğu için besin maddeleri suya eklenince suyun ph ı düşer.
Topraksız tarımda çözeltimizin Ph derecesi sürekli ve düzenli aralıklarla kontrol edilmelidir. Burada bizim size tavsiyemiz mümkün olduğunca az kimyasal kullanıp, ph ınızı hergün ayarlamanızdır.
Ph, bir çözeltinin asitlik yada baziklik derecesini veren, Besin çözeltisi bünyesinde bulunan OH- iyonları ve H+ iyonlarının dengesine bağlı olarak çözelti pH'ı değişim göstermektedir. Çözeltide OH- iyonlarının fazla olması demek bu çözeltinin alkali olduğunu yani pH'sının yüksek olduğunu gösterir bir bilgidir. Aynı şekilde çözeltinin H+ iyonlarının fazla olması da bu toprağın asidik olduğunu yani pH'sının düşük olduğunu gösterir.

Topraksız tarım için en önemli koşullardan birisi de, bitkinin yetişeceği ortamın pH değerinin yani asitlik derecesinin uygun değerler arasında olmasıdır. Her bitkinin en iyi yetişebileceği bir pH değeri mevcuttur ve en iyi verimi bu pH aralığında verir. 7 pH değeri nötrdür. 7 nin altındaki değerleri gösteren sıvı ortam asidik, 7 nin üzerindeki değerler ise baziktir. Bitkiler çoğunlukla 5,8- 6.5 arası hafif asit ortamda daha iyi gelişirler.
Topraksız tarım için söz konusu olan besin çözeltisinin pH değeri sıklıkla kontrol edilmeli ve yetiştirilen bitkiye göre pH değişimlerine müdahale edilmelidir.
Eğer besin eriyiği, yani besin çözeltilerinin pH değeri eğer yüksek ise pH ı düşürmek için ortama asitik sıvı, su yada besin çözeltisi eklenmeli, eğer düşük pH ta ise, ph ı yükseltmek için ortama bazik karakterli sıvı takviyesi yapılarak besin çözeltisi bitkinin istediği pH değerine getirilmelidir.
 ALINTIDIR.
 
Gastrik asit               1,5 – 2,0              
Kola               2,5              
Sirke               2,9              
Portakal               3,5              
Bira               4,5              
Asit yağmuru               <5,0              
Kahve               5,0              
Çay               5,5              
Süt               6,5              
Su               7,0              
İnsan tükürüğü               6,5 – 7,4              
Kan               7,34 – 7,45              
İdrar (alınan besine bağlı olarak)               5,0 – 8,0              
Safra sıvısı               7,0 – 8,0              
Gözyaşı               7,4              
Pankreas özsuyu               7,8 – 8,0              
Beyin omurilik sıvısı               7,4              
Deniz Suyu               8,0              
El Sabunu               9,0 – 10,0              
Amonyak (NH3)               11,5              
Çamaşır Suyu               12,5              
Sodyum Hidroksit               13,5              
Kostik Soda                                       13,9                              


TOPRAKSIZ veya TOPRAKLI TARIM NASIL YAPILIR.
SAKSIDA, BALKONDA, ÇATIDA, TERASTA, TOPRAKSIZ TARIM NASIL YAPILMALI.
Çok Uğraşıyoruz Toprakta Domates, Çilek, Patlıcan, Biber, Yetiştirmek İstiyoruz. Fakat Bir Türlü Olmuyor. Sebebini Hiç Düşündük Mü? Üzülmeyeiyi artık; Evsera bitki besinleri sayesinde istediğiniz sonucu alabileceksisiniz.
Basında Çıkan Haber Özetlerini İzlerseniz Size Bir Fikir Verecektir.
Ulusal Kanalların Ana Haberlerinde Ve Canlı Yayınlarda Konuk Olarak Davet Edilen Topraksız Tarım Uygulama Uzmanı Yaşar Özdemir Hoca Önemli Açıklamalarda Bulunuyor. Yaklaşık 40 Bin Dakikalık Haber Yayınlarında Ancak 40 Dakika Özet Olarak Verebiliyoruz.
Olmamasının Sebebi ....