Detaylı Arama
0 232 335 01 00
 Üye Girişi
 Üye Ol
 Ücretsiz İlan Ver
 Sepetim
Ana SayfaHayvancılıkArıcılıkKoloni ve Ana Arı

Belfast Ana Arı

Favorilerime Ekle
Fiyatı
35,00 TL
İlan No
7660
İlan Tarihi
29 Ocak 2017
Kimden
Sahibinden
Adet
İlan Sahibi:
erdalodabas
Üyelik Tarihi
:
25 Ocak 2017
İlan Açıklaması
Haritada Göster
Kargo Bilgileri
Satıcı Yorumları
Ürün Kodu:HA280

BELFAST ANA ARI ÖZELLİKLERİ
Belfast ana arı, üç bileşenli bir arı olup suni tohumlama yoluyla üretilmektedir. Firmamızca satışa sunulan  Belfast ana arılar, italyan ana arı, karniyol ana arı ve kafkas ana arı bileşenlidir. Belfast ana arı, Anadolu'da yaygın uyum gösterme özelliğine sahiptir. Hemen hemen yurdumuzun her bölgesinde uyum sağlamaktadır.
Belfast ana arıların iki olumsuz özelliği vardır: Bunlardan bir tanesi hibrit olup oğullarından faydalanamamaktır; diğeri ise balında diğer ballara göre su oranın yüksek olmasıdır. Bilinçli arıcılar  bu durumu yakinen bildiklerinden önlemlerini hasat zamanı alarak bir mağduriyet yaşamamaktadırlar.
Belfast ana arı, bal yapımı Türkiye ortalmasının üzerinde olup,yaygın uyum özelliği ve oğula meylinin az olmasıyla Anadolu'da en çok tercih edilen ırkların başında gelmektedir.Saldırganlığı az olan BELFAST ANA ARI'nın, iki yılda bir değiştirilme mecburiyeti vardır.

Satışa sunduğumuz belfast ana arılar, italyan ana arı rengini andırır sarılıkta olup bu türen çok tercih edilen ana arımızdır.

© Copyright 2020 aliemmi.com