Detaylı Arama
0 232 335 01 00
 Üye Girişi
 Üye Ol
 Ücretsiz İlan Ver
 Sepetim
Ana SayfaHayvancılıkArıcılıkKoloni ve Ana Arı

İtalyan Ana Arı

Favorilerime Ekle
Fiyatı
35,00 TL
İlan No
7652
İlan Tarihi
29 Ocak 2017
Kimden
Sahibinden
Adet
İlan Sahibi:
erdalodabas
Üyelik Tarihi
:
25 Ocak 2017
İlan Açıklaması
Haritada Göster
Kargo Bilgileri
Satıcı Yorumları
Ürün Kodu:Aaa

2017doğumlu ana arı  ön siparişlerimiz başlamıştır.
50 Adet ve üzeri alımlarda %10 özel indirim uygulanmaktadır.

LÜTFEN DİKKAT!
Ana arı mağduriyeti yaşamamanız için
Nisan ayı sıkışıklığında mağdur olmamak için ön sipariş vererek sıraya girmenizi öneririz. 15 Nisan  15 Mayıs tarihleri arasında sipariş verlipte yolda hasar gören,ölen ana arıların iadesi 20 Mayıs'tan sonra yapılır.Yumurtlama sorunu olan arılar içinde aynı tarih ve yöntem geçerlidir.

Sayın müşterilerimiz, ana arılarınız kargoya verilmeden bölme işlemi yapmayınız.

MÜŞTERİLERİMİZİN DİKKATİNE!
1- Zaman zaman yağmur gibi, kapalı hava gibi kontrolümüz dışında gelişen olaylar ana arı sevkiyatımızı olumsuz etkilemektedir.Bu, bazen ana arı toplayamamak gibi bazende ana arıların yumurtlama durumunda görülen olumsuzluklar olarak karşımıza çıkmaktadır.Böylesi durumlarda  sizler de taktir edersiniz ki ana arı sevkiyatı kesintiye uğrayacaktır.
2- Mağdur olmamak için lütfen ana arılarınız yola çıkmadan kolonilerinizde her hangi bir işlem yapmayınız.
3- Mümkün olduğu kadar ana arılarınızı kargo şubesinden almaya özen gösteriniz.. Size ihbar geldiği anda en çabuk bir şekilde kargodan ana arılarınızı almalısınız.
4- Hava sıcak ise bir peçeteyi ıslatarak kafesesin üzerine sererek arıların susuzuluğunu  gideriniz. Su verme işlemi kafes içine bir kaç damla su damlatmak şeklinde de olabilir.
5- Ana arılarınızı kargodan alıp arılığa götürürken araba camının önüne torpidonun üzerine ya da doğrudan güneş alacak ortamlara bırakmayınız. Sağlam aldığınız ana arılarınızı öldürebilirsiniz. Arılarınızı doğrudan güneş almayan gölge bir ortamda taşıyınız..

ANA ARI NASIL KABUL ETTİRİLİR?
1- Ana arılarınızı verirken zayıf kolonileri tercih ediniz. İdeal çerçeve sayısısı ikidir.
2- Güçlü kolonilerin ana arı kabul etme ihtimali azdır.Ana arıların kafeslerini zemine çarpraz gelecek şekilde arıların en kalabalık olduğu bölgeye yerleştiriniz.
3- 24 saat  bu şekilde beklesin. Bu sürenin akabinde kekli bölümdeki tırnağı açarak aynı şekilde tekrar yerleştiriniz.
4- Ana arıları asla siz çıkarmayınız. Kapağı açılmış keki yiyerek arılar kendileri ana arıyı kafesten çıkarmalıdır. Sizin müdahale etmeniz halinde büyük bir ihtimal ile ana arı reddedilecektir.

50 Adet ve üzeri alımlarda %10 özel indirim uygulanmaktadır.

Ana arılarımız yumurtlama ve ırk garantilidir. 
Ön sipariş alınmaktadır..
Larva transeferi yöntemi ve doğal çiftleşme usulü ile üretilen ana arılarımız, yumurtlamaya başladıktan 10 gün sonra müşterilerimize gönderilmektedir. Nakliye sırasında ölenler, sakatlanan ana arıların yumurtlama sorunu yaşayan ana arıların  yerine yenilerini göndermekteyiz.

SERTİFİKALI ÜRETİM YAPMAKTAYIZ
GÖNDERİMLER MNG KARGO İLE YAPILMAKTADIR KARGOMUZ ŞEHİR MERKEZLERİNE İKİ GÜNDE İLÇELERE İSE ÜÇ GÜNDE ULAŞMAKTADIR  
MNG kargonun bulunmadığı  yerleşim yerlerine orada bulunan kargo şirketiyle gönderim yapabiliyoruz.Ya da mobil servislerin hizmet verdiği günlere denk gelmesine dikkat ederek uygun planlmayı müşterilerimizle birlikte yapıyoruz.   Kargo masrafı alıcıya aittir.Fiyatlarımızda pazarlık payı yoktur.Bir seferde 50 adet ve üzeri alımlarda fiyatlarda  % 10  indirim yapılmaktadır.
LÜTFEN DİKKAT!
Ana Arı seçimi arıcılıkta başarı için ön şartlardandır. Seçeceğiniz ırkın karniyol ana arıbelfast ana arı,kafkas ana arıanadolu ana arıitalyan ana arı gibi ırklardan olmasından ziyade bölgenize uyum sağlayacak nitelikte olması gerekir. Bulunduğunuz coğrafya ve iklim şartları önemlidir. Her ana arı her coğrafyada başarılı olmaz. Karniyol ana arı ve belfast ana arıları daha çok orta ana dolu iklimlerine uyum gösterirken kafkas ana arı rakımı 1400 m. üzerinde olan coğrafyalarda daha başarılıdır.İtalyan ana arıların her bölgede başarı şansı varsa da kışı mutlaka ılıman bir bölgede geçirmesi gerekir.
Ana arı satışı yapan firmlar da müşterilerini bu konuda bilgilendirmeli ve bilinçlendirmelidir. Müşterilerin maduriyet yamaması için atlanılmaması gereken bir  realitedir.
Bir de ana arı fiyatları konusunda çok yüksek ve düşük olanlarda her zaman istismar söz konusudur.. Ortalama fiyatları tercih ediniz.Bu tercih sizin yanılma riskinizi en aza indirecektir.
Kafkas ana arı alırken mutlaka bulunduğunuz coğrafyanın rakımını  göz önğünde bulundurmalısınız.Kafkas ana arıyı daha çok 1400 rakımının üzeindeki arıcılarımıza tavsiye ederiz. Genel talep de oralardan gelmektedir. Bunun yanısıra orta Anadolu'da çalışıpta başarılı olduğunu söyleyen arıcılarımız mevcut.
İtalyan ana arı ise sahil kesiminde kışlatan herkes kullanabilir.Sahil kesiminde olmayıpta bulunduğu yerde kışlar ılıman geçiyorsa İtalyan ana arı ile çalışılabilir.
Belfast ve  karniyol orta Anadolu arıcılarından rağbet görmektedir.
Ana arı satışları  ve ana arı fiyatlarının belirlenmesinde kimi işletmelerce kriter olarak görülmekte  bence bu da yanlıştır. Her ürünün bir üretim maliyeti ve makul kâr oranı vardır. Bence arıcılarımız kendilerini istismar ettirmemelidir. Çok ucuz ve pahalı olan ana arı satışının yapıldığı yerlere pirim verilmemelidir diye düşünmekteyiz. Tabi asıl kararı verecek olan arıcılarımızdır.

Ana arı konusunda her türlü soru ve sorununuzda özel mesaj yazabilirsiniz. Sizlere hizmet vermek için buradayız.

Fiyatlara KDV dahildir. Kargo ücretini ürünü alırken ödenir.

© Copyright 2020 aliemmi.com