Detaylı Arama
0 232 335 01 00
 Üye Girişi
 Üye Ol
 Ücretsiz İlan Ver
 Sepetim
Ana SayfaBitki BeslemeTorflar

Çim Toprağı Bitki Besin Toprağı Torf

Favorilerime Ekle
Fiyatı
20,00 TL
İlan No
9441
İlan Tarihi
24 Mayıs 2017
Kimden
Sahibinden
İlan Sahibi:
cgdms
Cep Telefonu
0 (532) 7870123
Sabit Telefon
-
Üyelik Tarihi
:
4 Ekim 2016
İlan Açıklaması
Haritada Göster
Toprak çim için birinci dereceden etken faktördür. İyi bir çim için, çim köklerinin rahatça gelişebileceği, drenajı yüksek geçirgen yapılı hafif kumlu topraklara ihtiyaç duyulur.
Yurdumuz, çok çeşitli toprak yapılarını bir arada görebileceğimiz zengin toprak çeşitliliğini içerisinde barındırır. Bu yapılardan bazıları çim gelişimi ve ömrü için çok uygun olsa da bazı toprak yapıları da çim için son derece elverişsiz yapı oluşturmaktadır.
Türkiye geneli itibari toprak yapısı killidir. Killi topraklar su tutma kapasiteleri yüksek olan ağır topraklardır. Muhteviyatında ki kil yapışkan bir materyal olduğu için toprağı avucunuzda sıktığınızda toprak birbirine yapışır. Kurak şartlarda da toprak beton gibi katılaşır. Killi yapıdan dolayı çim kökleri toprak içinde rahat hareket imkanı bulamaz ve sıkışık ve az gelişme gösterdiği için çim dokusunda yer yer kelleşmeler meydana gelebilir. Bunun yanında su tutma oranları yüksek olduğundan dolayı fazla suyu tahliye etmedikleri için sudan kaynaklanan mantar ve yosun hastalıklarına da davetiye çıkarmış olurlar.
Toprağınızın killi olup olmadığını anlamak için, hafif nemli iken elinize bir parça toprak alarak sıkın. Eğer toprak birbirine yapışıp topak oluyorsa toprağınız killidir. Bu yapıdaki bir toprağa çim uygularsanız çiminizin ömrü günden güne kötüye gider. İlk önce çimlerde sararmalar, ardından çimde seyrekleşme ve sonunda kel kel görüntüler ile birlikte çimlerde ada ada ayrılmalar görürsünüz.
Oysaki çim alanlar için ideal toprak yapısı kum oranı yüksek hafif topraklardır. Bu sayede çim kökleri rahat hareket ederek gelişir ve çim yüzeyin halı gibi sık dokulu olmasını sağlar. Fazla suyunda hızlı tahliyesi ile hastalık riskini azaltırlar.
 
Eğer sizinde toprağınız killi yapıda ise toprağın üstten 10-15cm kısmının atılarak, kumlu geçirgen ve hafif yapılı toprak ile değiştirilmesi gerekmektedir. Bu sayede çimleriniz çok daha uzun ömürlü olacaktır
Toprak

Kurumsal

Hakkımızda İnsan Kaynakları Basın Odası İletişim

Yardım

Nasıl Ürün Alırım? Nasıl Ürün Satarım? Ödeme Seçenekleri Alış Sonrası İşlemler

Dükkanlar

Benim Dükkanım Neden emmi Dükkan? Dükkan Açmak İstiyorum Ödeme Formu

Gizlilik ve Kullanım

Gizlilik Politikası Kullanıcı Sözleşmesi Mesafeli Satış Sözleşmesi İptal ve İade

Bizi Takip Edin

Facebook Twitter Google+ Linkedin

© Copyright 2024 aliemmi.com